Türkiye Drama Konferansı Turkey drama conference in Bursa

Sevgili arkadaşlar, Dear everyone,

Bursa’da gerçekleşen 27. Yaratıcı Drama Kongresi’nde sizlerle buluşmaktan büyük keyif aldım. I really enjoyed meeting you at the 27th Creative Drama Congress in Bursa!

Enerji Müzesi’nde bulunmak ve Lego, bilyeler, aynalar, balonlar ve mıknatıslar kullanarak bilim ve teknoloji hakkında hikayeleri nasıl anlatacağımızı tartışmak harikaydı. It was great being in the Energy Museum and discussing how to tell stories in science and technology, using Lego, marbles, mirrors, balloons and magnets.

Science_toys_montage_8

Bilye Yarışı ve Anadol’un tasarımcısı Tom Karen’dan bahsetmiştim. Kendisiyle gerçekleştirdiğim röportajı okuyabilir ve araba tasarımları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. I talked about Tom Karen, who designed the marble run and the Anadol. You can read my interview with Tom and find out about his car designs.

TomKaren

Fevkalade çalışmanız ve beni kahvesiz bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Tuzluk katlamayı anlatan görsele buradan ulaşabilirsiniz. Thank you for working so hard and for keeping me supplied with coffee! Here is the pattern for folding the fortune tellers.

Fortune-tellers

Umuyorum ki Bursa şehrini gezmekten keyif almışsınızdır. Şeyma ile gezerken gördük ki; şehir bize sergilerinizi (Yakıtlar, Güneş Enerjisi, Basınç, Potansiyel Enerji ve İletişim hakkında) hatırlatacak öğelere sahip. I hope you enjoyed sight-seeing in Bursa. I found the city reminded me of your exhibits on the themes of fuels, solar power, pressure, potential energy and communication!

Project_inspiration_4

Atölyemiz nihayetinde bu denli yaratıcı projeler ürettiğiniz için hepinizi tebrik ediyorum. Gerçekten de endüstriyel mirasın müzede can bulmasını sağladınız. Well done on producing such a creative set of projects at the end of the workshops. You really brought the industrial heritage in the museum to life.

Projects

Ve tabi ki birlikte çalışması bu kadar keyifli bir grup olduğunuz için de teşekkürler. And thank you for being a group that was such fun to work with.

Final_crop

Atölye gönüllülerimize ve Şeyma’ya tüm destekleri için en özel şükranlarımı sunuyorum. Special thanks to the workshop team and to Seyma for all your help.

Team

Umarım tekrar buluşuruz. İrtibatta kalmak için; Twitter @r_mileham, or email r.mileham@gmail.comI hope we’ll meet again. Stay in touch via Twitter @r_mileham, or email r.mileham@gmail.com.

Teşekkür ederim!

Conference_title